Avm İçin Ambulans

Avm İçin Ambulans

Ocak 30, 2022 by Asrın Ambulans
avm-1200x800.jpg

Sağlık şüphesiz hepimiz için en önemli unsurdur. Fakat kişilerin nerede ve ne zaman rahatsızlanacağını hiçbir zaman bilememekteyiz. Bu nedenle özel ambulans hizmetlerine ihtiyaç da gün geçtikçe artmaya başlamaktadır. Bunlardan birisi de avm için ambulans hizmetleri olmaktadır.

 AVM Özel Ambulansı Nedir?

 Özel ambulans hizmeti Ambulans Hizmetleri Acil Sağlık Araçları Yönetmeliği tarafından belirlenmiş ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış iştiraklerdir. 112’den bağımsız olarak hastalara hizmetler verilmektedir. Bu ambulans hizmetlerinin AVM gibi alışveriş merkezlerinde verilmesine de AVM özel ambulans adı verilmektedir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Alışveriş Merkezleri hakkında Yönetmelik bulunmaktadır. Bu yönetmelikte madde 8 gereğince alışveriş merkezlerinde acil tıbbi müdahale ünitesinin bulundurulması zorunlu olmaktadır. Özellikle 20 bin metrekarenin altında satış alanı olan alışveriş merkezlerinde en az bir tane acil tıp teknisyeni veya acil tıp teknikerinin bulundurulması zorunludur.

Yirmi bin ile elli bin metre kare arasında olan alışveriş merkezlerinde ise en az birer acil tıp teknisyeni veya tıp teknikeri bulunmayan hallerde en az iki tip teknisyeni bulunması gerekir. Bunlarla birlikte satış alanı elli bin ile yüz bin metrekare olan alışveriş merkezlerinde en az birer acil tıp teknisyeni ve teknikeri, satış alanı yüz bin metrekaren üzerinde olan AVM’lerde ise en az bir acil tıp teknisyeni ve tıp doktoru bulunmalıdır.

 AVM’lerde Özel Ambulans Hizmetinin Olmasının Önemi

Alışveriş merkezleri genellikle eğlence yeri olarak görülmektedir. Bu nedenle Alışveriş merkezleri genellikle kalabalık yerlerdir. Buradaki kişilerin sağlığını korumak veya olası bir durumda müdahale yapmak için özel ambulans hizmetleri verilmektedir. Bu nedenle de AVM’ler ambulans hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. AMV ambulansların önememi şu şekilde açıklanmaktadır:

– Alışverişte çalışanların sağlığını düşünmemizi sağlamaktadır.

– Ansızın kaza olması durumunda özel AVM ambulansları acil müdahaleyi yapmaktadır.

– Düşme, çarpma ve yaralanma gibi durumlarda büyük yararı bulunmaktadır.

– Kalp krizi ve beyin kanaması riskine karşı hemen müdahale yapılabilir.

 AVM’lere Özel Ambulans Hizmeti Verilir mi?

Alışveriş merkezleri çok kalabalık yerlerden birisidir. Bu sebeple bu iş merkezlerine de ambulans hizmetinin verilmesi gerekmektedir. Yaşamsal alanda veya herhangi bir kaza olması durumunda hemen tedavilerin uygulanması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Bu sebeple alışveriş merkezlerine de özel ambulanslar kiralanmaktadır. Bu ambulanslar alışveriş merkezi içerisindeki kişileri, müşterileri ve çalışanları korumaktadır.

 AVM İçin Ambulansların Özellikleri Nelerdir?

Kiralanan özel ambulansların özellikleri 112 ambulanslar ile aynı olmaktadır. Bu nedenle AVM içinde herhangi bir özel durumda hastaların sağlığı korunmakta ve gerekli acil müdahale yapılmaktadır.

Üniteler içerisinde ayrıca AVM kapasitesine uygun tıbbi malzemelerin bulundurulması da zorunlu olmaktadır. Kurumlar acil tıbbi müdahale ünitesi kurulumu ve hayat kurtaran medikal malzeme teminini sağlamaktadır. AVM içerisinde özel günler ve etkinlikler kapsamında ziyaretçi sayısında artışlar da gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda acil yardım ambulansı ve sağlık ekibi ile de destek verilmektedir.Daha İyi Bir, Hayat İçin

Daha İyi Bir Hayat İçin


Dijitalist Marketing 2021. Tüm hakları saklıdır.Bütün hakları saklıdır. 2021 Dijitalist Marketing2021 Dijitalist Marketing

Şimdi Ara