Sabit Nokta Ambulansı

Sabit Nokta Ambulansı

Sabit Nokta Ambulansı

Title:

Description:

Sabit Nokta Ambulansı

Sabit nokta ambulansı özellikle kurumsal organizasyonlarda sıklıkla ihtiyaç duyulam hizmet türüdür. Her işletme kendi gereksinimleri doğrultusunda farklı sebepler ile ambulans kiralama gereksinimi duyabilmektedir. Alışveriş merkezleri, spor merkezleri, spor salonları, tıp merkezleri, fabrikalar, hastaneler, maden arama şantiyeleri, şantiyeler ya da şehir dışı altyapı inşaatları ile devlet kurumları için ambulans kiralama işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür. Sabit nokta ambulans firmaları, ambulansları sağlık personelli olarak ya da personelsiz olarak kiralayabilmektedir.

 Sabit Nokta Ambulans Hizmeti Nedir?

Sabit nokta ambulans hizmeti, kurumsal müşterilerden gelen istekler doğrultusunda ambulansların belirli bir bölgede hizmet sunmak amacıyla konuşlandırılmasıdır. Özellikle kent merkezinden uzak ya da yakınında herhangi bir sağlık kuruluşu mevcut olmayan alanlar, sabit nokta ambulansı hizmetinden etkin bir şekilde faydalanabilmektedir.

 Sabit Nokta Ambulans Hizmetinin Önemi Nedir?

Türkiye nüfusunun artışı kalabalık olan kentlerin, sanayileşmenin ve yaşam alanlarının sayısının artmasına sebep olmaktadır. Bu durumda ise sabit nokta ambulanslarına duyulan gereksinim günden güne artış göstermesini sağlamıştır. Okullarda, alışveriş merkezlerinde, spor salonlarında, üniversitelerde ve etkinlikler gibi yüksek katılımın gösterildiği bölgelerde sabit nokta ambulansları tercih edilmektedir. Sabit nokta ambulansı kurumlar veya firmalar tarafından arzu edilen talepler doğrultusunda belirli bir noktada hizmet sunmak için konumlandırılmışlardır. Çevresinde sağlık kuruluşu bulunmayan okullarda, alışveriş merkezlerinde, spor salonlarında veya etkinlikler içerisinde sabit nokta hizmetinden faydalanmak son derece önemlidir.

 Sabit Nokta Ambulans Hizmetinden Hangi Alanlarda Yararlanılır?

Acil olan ya da olmayan herhangi bir durumda belirlenmiş bir alanda yer alarak ilk yardımda bulunan gerekirse sonrasında en kısa sürece müdahalede bulunarak hastayı mevcut hastaneye yönlendirebilen, acil tıp teknisyen ekibi ve bir ambulans içerisinde olması gerekli olan ekipmanlara sahip olabilen ambulans hizmetine sabit nokta ambulansı adı verilmektedir. Ambulans şirketi belirlenen alana anlaşılan saatte gelip hazırlıklarını tamamlamaktadır ve anlaşma süresi kadar herhangi bir acil durumun karşısında bulunulması gerekli olan müdahaleler için hazır bir biçimde beklemektedir. Acil bir durum gerçekleşmese dahi tansiyon ve nabız gibi oluşabilecek durumların takibi de kontrollü bir biçimde yapılmalıdır. Bununla birlikte gidilen mekana göre değişiklik göstererek ambulans türünü belirten yazı ya da işaretler, gereken sağlık ekipmanları, araç takip sistemleri ve telsiz de ambulansta yer alabilmektedir. Sabit nokta ambulansının ayrıntılı bir şekilde hangi yerde kullanıldığı şu şekilde ifade edilmektedir:

 • Kalabalık konserlerde, etkinliklerde ve festivallerde
 • Alışveriş merkezlerinde, üniversitelerde, okullarda
 • Merkeze uzak, çevresinde herhangi bir sağlık merkezi bulunmayan çalışma alanlarında
 • Endüstrileşmenin arttığı fabrikaların yer aldığı alanlarda
 • İnşaat ve maden ocakları gibi tehlike altında çalışılmakta olan iş bölgelerinde
 • Endüstri sitelerine sabit ambulans hizmeti
 • Toplu konutlar ile sitelere sabit ambulans hizmeti
 • Tatil köylerine sabit ambulans hizmeti
 • Üniversitelere sabit ambulans hizmeti
 • Özel Plajlara sabit ambulans hizmeti
 • Büyük iş merkezlerine sabit ambulans
 • Sabit nokta ambulans hizmetinden faydalanılmaktadır.

 Sabit Nokta Ambulans Fiyatları Nasıldır?

Sabit nokta ambulans maliyetleri, gidilecek alana ve sahip oldukları donanıma, personelin bulunup bulunmamasına ve o lokasyon içerisinde ne kadar kalacaklarına bağlı şekilde değişiklik göstermektedir. Tüm şartlar risk etkenlerine göre değerlendirilmektedir ve en ideal fiyatlandırma yapılmaktadır. En uygun olan seçenek için bir ambulans şirketi müşteri hizmetlerini aramak yeterli olmaktadır. Sabit Nokta Ambulansı maliyetleri Sağlık Bakanlığı mevzuatına bağlı şekilde bazı kıstaslarla beraber değişiklik göstermektedir. Gidilecek alan, gerekecek olan ekipman, sağlık personellerine duyulan ihtiyaç ve gidilen bölgede ne kadar durulacağı fiyatlandırmanın değişiklik göstermesini etkileyen önemli etkenlerdir. Bu faktörler değerlendirilip Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan yönetmelikteki yazılanlara uygun bir şekilde bir fiyat belirlenerek hastaya ya da hasta yakınına en ideal teklif sunulmaktadır.

Sabit nokta ambulans maliyetleri, gidilecek alana ve sahip oldukları donanıma, personelin bulunup bulunmamasına ve o lokasyon içerisinde ne kadar kalacaklarına bağlı şekilde değişiklik göstermektedir.

 Sabit Nokta Ambulansında Gereken Donanımlar Hangileridir?

Firmalar genel olarak kiralık olan ambulansın sabit nokta ambulansı şeklinde kiralanması durumunda gereksinim duyulan hizmetin cinsine göre; telsiz veya telefon gibi haberleşmede kullanılan cihazları, aracın kullanım gayesini belirtmekte olan fosforlu yazı ve işaretleri, medikal ekipmanları ve bununla beraber araç takip ya da navigasyon sistemlerini araca dikkatli bir şekilde yerleştirmektedir.

Özellikle kalabalık olan nüfusun yaşadığı bölgelerin çoğaldığı büyük şehirler, gün geçtikçe genişleyen inşaat piyasasının yarattığı devasa inşaat bölgeleri ve endüstriyel faaliyetlerin artması sabit nokta ambulans hizmetlerinin mevcut önemini giderek artırmaktadır. Sabit nokta ambulans hizmetleri de bu istikamette büyük siteler, okulların kampüsleri gibi kent merkezinde olmakla beraber kalabalık nüfusun yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda endüstriyel alanlar, limanlar ve barajlar gibi kent merkezinden uzakta olup sağlık hizmetine erişimin zorlaştığı bölgeler için sunulmakta olan bir hizmettir.

Category
Çözümler


Daha İyi Bir, Hayat İçin

Daha İyi Bir Hayat İçin


Dijitalist Marketing 2021. Tüm hakları saklıdır.Bütün hakları saklıdır. 2021 Dijitalist Marketing2021 Dijitalist Marketing

Şimdi Ara